Ferreteria/v0.3/fx: Difference between revisions
< Ferreteria | v0.3
Jump to navigation
Jump to search
(MakeField()) |
No edit summary |
||
| Line 3: | Line 3: | ||
|- | |- | ||
| AddRow(cFieldRow $rc) | | AddRow(cFieldRow $rc) | ||
| {{l/ferreteria/class|tInternalStorage}} | | (T) {{l/ferreteria/class|tInternalStorage}} | ||
|- | |- | ||
| DumpRows() | | DumpRows() | ||
| {{l/ferreteria/class|tSequentialAccess}} | | (T) {{l/ferreteria/class|tSequentialAccess}} | ||
|- | |- | ||
| FetchRows_asFieldArray($sField) | | FetchRows_asFieldArray($sField) | ||
| {{l/ferreteria/class|tSequentialAccess}} | | (T) {{l/ferreteria/class|tSequentialAccess}} | ||
|- | |- | ||
| FieldsString_forSelect() | | FieldsString_forSelect() | ||
| {{l/ferreteria/class|tQueryableSource}} | | (T) {{l/ferreteria/class|tQueryableSource}} | ||
|- | |- | ||
| GetClass_default() | | GetClass_default() | ||
| ( | | (T) {{l/ferreteria/class|tDataDesign}} | ||
* {{l/ferreteria/class|tDataDesignDefaults}} | * (T) {{l/ferreteria/class|tDataDesignDefaults}} | ||
|- | |||
| GetClass_forField($sKey) | |||
| | |||
* (I) {{l/ferreteria/class|ifDataDesign}} | |||
* (T) {{l/ferreteria/class|tDataDesign}} | |||
|- | |- | ||
| GetAllRows() | | GetAllRows() | ||
| {{l/ferreteria/class|tInternalStorage}} | | (T) {{l/ferreteria/class|tInternalStorage}} | ||
|- | |- | ||
| GetRows_forAll() | | GetRows_forAll() | ||
| {{l/ferreteria/class|tInternalStorage}} | | (T) {{l/ferreteria/class|tInternalStorage}} | ||
|- | |- | ||
| GetRows_forKeyList($sqlIDs) | | GetRows_forKeyList($sqlIDs) | ||
| {{l/ferreteria/class|tMonokeyQueryableSource}} | | (T) {{l/ferreteria/class|tMonokeyQueryableSource}} | ||
|- | |- | ||
| GetDatabase() : cDatabaseConnection | | GetDatabase() : cDatabaseConnection | ||
| {{l/ferreteria/class|tQueryableSource}} | | (T) {{l/ferreteria/class|tQueryableSource}} | ||
* {{l/ferreteria/class|tTableSource}} | * (T) {{l/ferreteria/class|tTableSource}} | ||
|- | |- | ||
| GetRowCount() | | GetRowCount() | ||
| {{l/ferreteria/class|tSequentialAccess}} | | (T) {{l/ferreteria/class|tSequentialAccess}} | ||
* {{l/ferreteria/class|tInternalStorage}} | * (T) {{l/ferreteria/class|tInternalStorage}} | ||
|- | |- | ||
| GetRowObject() : cFieldRow | | GetRowObject() : cFieldRow | ||
| {{l/ferreteria/class|cPortalRow}} | | (A) {{l/ferreteria/class|cPortalRow}} | ||
|- | |- | ||
| GetPortalType() | | GetPortalType() | ||
| {{l/ferreteria/class|cPortalRow}} | | (A) {{l/ferreteria/class|cPortalRow}} | ||
* {{l/ferreteria/class|cPortalRow_storage}} | * {{l/ferreteria/class|cPortalRow_storage}} | ||
|- | |- | ||
| GetTableName() | | GetTableName() | ||
| {{l/ferreteria/class|tTableSource}} | | (T) {{l/ferreteria/class|tTableSource}} | ||
|- | |- | ||
| GetRow($key) | | GetRow($key) | ||
| {{l/ferreteria/class|tInternalStorage}} | | (T) {{l/ferreteria/class|tInternalStorage}} | ||
|- | |- | ||
| HasRows() | | HasRows() | ||
| {{l/ferreteria/class|tSequentialAccess}} | | (T) {{l/ferreteria/class|tSequentialAccess}} | ||
|- | |- | ||
| LoadRow_fromArray(array $ar) | | LoadRow_fromArray(array $ar) | ||
| {{l/ferreteria/class|cPortalRow}} | | (A) {{l/ferreteria/class|cPortalRow}} | ||
|- | |- | ||
| MakeField($sKey) | | MakeField($sKey) | ||
| Line 58: | Line 63: | ||
|- | |- | ||
| NextRow() | | NextRow() | ||
| {{l/ferreteria/class|tSequentialAccess}} | | (T) {{l/ferreteria/class|tSequentialAccess}} | ||
* {{l/ferreteria/class|tInternalStorage}} | * (T) {{l/ferreteria/class|tInternalStorage}} | ||
|- | |- | ||
| RewindRows() | | RewindRows() | ||
| {{l/ferreteria/class|tSequentialAccess}} | | (T) {{l/ferreteria/class|tSequentialAccess}} | ||
* {{l/ferreteria/class|tInternalStorage}} | * (T) {{l/ferreteria/class|tInternalStorage}} | ||
|- | |- | ||
| SelectColumnValues_asArray($sField) | | SelectColumnValues_asArray($sField) | ||
| {{l/ferreteria/class|tSequentialAccess}} | | (T) {{l/ferreteria/class|tSequentialAccess}} | ||
|- | |- | ||
| SetDatabase(cDatabaseConnection $db) | | SetDatabase(cDatabaseConnection $db) | ||
| {{l/ferreteria/class|tTableSource}} | | (T) {{l/ferreteria/class|tTableSource}} | ||
|- | |- | ||
| SetAllRows(array $ar) | | SetAllRows(array $ar) | ||
| {{l/ferreteria/class|tInternalStorage}} | | (T) {{l/ferreteria/class|tInternalStorage}} | ||
|- | |- | ||
| SetRow($key,cFieldRow $rc) | | SetRow($key,cFieldRow $rc) | ||
| {{l/ferreteria/class|tInternalStorage}} | | (T) {{l/ferreteria/class|tInternalStorage}} | ||
|- | |- | ||
| SetRowObject(cFieldRow $rs) | | SetRowObject(cFieldRow $rs) | ||
| {{l/ferreteria/class|cPortalRow}} | | (A) {{l/ferreteria/class|cPortalRow}} | ||
|- | |- | ||
| SourceString_forSelect() | | SourceString_forSelect() | ||
| {{l/ferreteria/class|tQueryableSource}} | | (T) {{l/ferreteria/class|tQueryableSource}} | ||
* {{l/ferreteria/class|tTableSource}} | * (T) {{l/ferreteria/class|tTableSource}} | ||
|} | |} | ||
Revision as of 13:03, 4 January 2019
| function name | defined in |
|---|---|
| AddRow(cFieldRow $rc) | (T) Template:L/ferreteria/class |
| DumpRows() | (T) Template:L/ferreteria/class |
| FetchRows_asFieldArray($sField) | (T) Template:L/ferreteria/class |
| FieldsString_forSelect() | (T) Template:L/ferreteria/class |
| GetClass_default() | (T) Template:L/ferreteria/class |
| GetClass_forField($sKey) | |
| GetAllRows() | (T) Template:L/ferreteria/class |
| GetRows_forAll() | (T) Template:L/ferreteria/class |
| GetRows_forKeyList($sqlIDs) | (T) Template:L/ferreteria/class |
| GetDatabase() : cDatabaseConnection | (T) Template:L/ferreteria/class |
| GetRowCount() | (T) Template:L/ferreteria/class |
| GetRowObject() : cFieldRow | (A) Template:L/ferreteria/class |
| GetPortalType() | (A) Template:L/ferreteria/class |
| GetTableName() | (T) Template:L/ferreteria/class |
| GetRow($key) | (T) Template:L/ferreteria/class |
| HasRows() | (T) Template:L/ferreteria/class |
| LoadRow_fromArray(array $ar) | (A) Template:L/ferreteria/class |
| MakeField($sKey) | Template:L/ferreteria/class |
| NextRow() | (T) Template:L/ferreteria/class |
| RewindRows() | (T) Template:L/ferreteria/class |
| SelectColumnValues_asArray($sField) | (T) Template:L/ferreteria/class |
| SetDatabase(cDatabaseConnection $db) | (T) Template:L/ferreteria/class |
| SetAllRows(array $ar) | (T) Template:L/ferreteria/class |
| SetRow($key,cFieldRow $rc) | (T) Template:L/ferreteria/class |
| SetRowObject(cFieldRow $rs) | (A) Template:L/ferreteria/class |
| SourceString_forSelect() | (T) Template:L/ferreteria/class |